67 və 64 yaşlı sabiq vəzifəli şəxslər elektron qolbaqda gəzəcək: Özlərini mükafatlandırıblar
Digərləri 31 Mar 2025 18:35:00 84 0
Zərdab Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Yuxarı Seyidlər kənd İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəliyinin sabiq nümayəndəsi İntizam Məmmədov və baş mühasibi Bənövşə Əhmədovaya hökm oxunub.
Bu xəbəri də oxu: Xolesterini ən çox yüksəldən qəhvə növü açıqlanıb
Qaynarinfo-nun məlumatına görə, onlar Cinayət Məcəlləsinin 179.2.1, 179.2.3, 179.2.4 (qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən qulluq mövqeyindən istifadə etməklə və xeyli miqdarda ziyan vurmaqla mənimsəmə və israf etmə) və 309.1-ci (vəzifə səlahiyyətlərini aşma) maddələri ilə təqsirləndirilib və işə məhkəmədə baxılıb.
Hər iki sabiq vəzifəli şəxs 2018-2021-ci illər ərzində qabaqcadan əlbir olaraq onlara etibar edilmiş xeyli miqdarda maliyyə vəsaitini mənimsəməkdə şübhəli bilinib. Aparılan araşdırma zamanı həmin illər ərzində İntizam Məmmədovun 7120,20 manat, Bənövşə Əhmədovanın 9319,09 manat məbləğində dövlət hesabına nəzərdə tutulmayan mükafatları öz adlarına rəsmiləşdirərək mənimsədikləri məlum olub.
İntizam Məmmədov 445 manata, Bənövşə Əhmədova isə 550 manata qədər hər ay özlərinə əmək haqlarından əlavə mükafatlar da yazıblar. Sözügedən məbləğlər hər aya görə dəyişib. Bəzən hər iki vəzifəli şəxs özlərinə dövlət vəsaiti hesabına avans da yazıblar.