Banklara ən çox borcu olan rayonlar CƏDVƏL
Digərləri 31 Mar 2025 13:55:00 90 0
31 yanvar 2025-ci il tarixinə bankların ölkə üzrə fiziki və hüquqi şəxslərə verdiyi kreditlərin həcmi 27 mlrd. 514 mln. 700 min manat təşkil edib.
Bu xəbəri də oxu: Xaş yeyərək gözəlləşin
Son.az valyuta.az-a istinadən xəbər verir ki, onun 23 mlrd. 160 mln. 515 min manatı milli valyutada, 4 mlrd. 354 mln. 184 min manatı isə sərbəst dönərli valyutada (SDV) verilmiş kreditlər təşkil edib.
Məlumata əsasən, milli valyutada ən çox kredit verilmiş rayonlar Bakı iqtisadi rayonu, Abşeron-Xızı iqtisadi rayonu və Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonudur.
Cari ilin 31 yanvar tarixinə Bakı iqtisadi rayonunda milli valyutada 16 mlrd. 854 mln. 123 min manat, Abşeron-Xızı iqtisadi rayonunda 1 mlrd. 54 mln. 636 min manat və Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonunda 803 mln. 978 min kredit verilib.
Ümumi siyahı ilə cədvəldən tanış ola bilərsiniz:
№ İqtisadi rayon min manat 1 Bakı iqtisadi rayonu 16,854,123 2 Abşeron-Xızı iqtisadi rayonu 1,054,636 3 Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonu 803,978 4 Lənkəran-Astara iqtisadi rayonu 650,832 5 Mərkəzi Aran iqtisadi rayonu 546,619 6 Qazax-Tovuz iqtisadi rayonu 516,867 7 Qarabağ iqtisadi rayonu 473,056 8 Şəki-Zaqatala iqtisadi rayonu 469,761 9 Quba-Xaçmaz iqtisadi rayonu 457,983 10 Naxçıvan iqtisadi rayonu 420,581 11 Şirvan-Salyan iqtisadi rayonu 417,488 12 Mil-Muğan iqtisadi rayonu 300,175 13 Dağlıq Şirvan iqtisadi rayonu 185,305 14 Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonu 9,111SDV-də ən çox kredit verilmiş rayonlar Bakı iqtisadi rayonu, Şəki-Zaqatala iqtisadi rayonu, Abşeron-Xızı iqtisadi rayonu 45 mln. 936 min manat olub.
Bu rayonlarda müvafiq olaraq 4 mlrd. 192 mln. 423 min manat, 56 mln. 242 min manat və 45 mln. 936 min manat SDV-də kredit verilib.Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin rə