Səhər yeməyindən əvvəl nə etməli? Uğurlu gün üçün ən yaxşı rituallar
Digərləri 30 Mar 2025 03:03:00 86 0
Sadə səhər vərdişləri gününüzü daha aktiv, sevincli edə və sağlamlığınızı yaxşılaşdırmağa kömək edə bilər.
Son.az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, səhər saatları bütün günün əsasını təşkil edir. Əhvalınız, performansınız və ümumi rifahınız ondan asılıdır. Düzgün ritm yaratmaq üçün bir neçə sadə, lakin təsirli vərdişlərə əməl edə bilərsiniz.
Boş mədəyə su içmək
Bədən gecə ərzində çoxlu maye itirir, ona görə də səhər saatlarında su balansını doldurmaq vacibdir. Bir stəkan su həzm sisteminizi işə salacaq və səhər yeməyinə hazırlayacaq. Limon və ya bal kimi əlavələrdən qaçaraq otaq temperaturunda su içmək yaxşıdır, çünki onlar qan şəkərinizi yüksəldə və turşuluğu artıra bilər.
Səhər məşqi
Yüngül məşq və ya uzanma qan dövranını artırmağa, enerjini artırmağa və əzələləri aktivləşdirməyə kömək edə bilər. Bundan əlavə, uzanma sinir sisteminə müsbət təsir göstərir, rahatlamağa kömək edir və stressi azaldır. Buna görə də bunu təkcə səhər deyil, yatmazdan əvvəl də etmək faydalıdır.
Meditasiya və Zehinlilik
Meditasiya təcrübələri beyinə qan axını yaxşılaşdırır və stress səviyyələrini azaltmağa kömək edir. Təcrübəsizsinizsə, gözləriniz bağlı olaraq, nəfəs almağa və ya bədəninizdəki hisslərə diqqət yetirərək sadəcə səssizcə oturmağa çalışın. Siz həmçinin xüsusi mobil proqramlardan və ya audio meditasiyalardan istifadə edə bilərsiniz.