Bir sürücünün məsuliyyətsizliyi, qaydalara əməl etməməyi ölüm və xəsarətlə nəticələnən yol nəqliyyat hadisələrinin baş verməsinə, yollarda sıxlıqların yaranmasına səbəb olur.
Diqqət! Bu proqramları dərhal silin, yoxsa məlumatlarınız
Dünyanın ən populyar internet brauzeri olan "Google Chrome"un 16 əlavəsində zərərli "extension" aşkar edilib.
Hansı dövlət qulluqçularına 1200 manat veriləcək?
2025-03-04 11:30:00
Dövlət  qulluqçularının və onların ailə üzvlərinin sosial müdafiəsi gücləndirilir. Belə ki, bu qəbildən olan işçilərə dəfəlik 1200, aylıq isə 250 manat ödəniləcək.
Qlobal nizam dağılır: ABŞ artıq Qərbin qoruyucusu deyil?
2025-03-04 11:24:00
Qərbin siyasi mənzərəsi ciddi dəyişikliklərə məruz qalır. ABŞ prezidenti Donald Tramp ilə Ukrayna lideri Vladimir Zelenskinin Oval kabinetdəki gərgin qarşıdurması beynəlxalq diplomatik sahədə əsl dalğalanma yaratdı. Bu hadisə Vaşinqtonla Avropa müttəfiqləri arasındakı artan fikir ayrılıqlarını açıq şəkildə nümayiş etdirdi. Avropa İttifaqının siyasi elitası dərhal reaksiya verərək, Ukraynaya birmənalı dəstək ifadə etdi və öz strateji prioritetlərini yenidən nəzərdən keçirməyə ehtiyac olduğunu vurğuladı. Bu böhran yalnız Qərbin birliyini sarsıtmır, həm də qaydalara əsaslanan qlobal nizama ciddi təhlükə yaradır.
Yol nişanlarındakı Nardaran adı niyə "Sea Breeze"ə dəyişdirilib?
2025-03-04 11:17:00
Buzovna-Bilgəh-Nardaran yolundakı məlumat lövhələrində Nardaranın adının silinərək "Sea Breeze" adının yazılması müzakirələrə səbəb olub. Belə ki, həmin istiqamətlərdə yol nişanlarında yalnız qəsəbə adları qeyd olunub, təkcə "Sea Breeze" istisnadır. Üstəlik, "Sea Breeze" lövhələrdə Azərbaycan dilində olmayan yeganə addır. Daha bir sual isə odur ki, Nardaranda yerləşən "Sea Breeze" adını qəsəbənin adını silmədən yazmaq mümkün deyildimi?
“Bank müflis olarsa, o əmanətlər geri qaytarılmır”
2025-03-04 11:09:00
"Son zamanlar əmanət, xüsusən də xarici valyutada depozit faizlərində kəskin artımlar müşahidə olunur. Sistem əhəmiyyətli banklarda ABŞ dollarında əmanət üzrə illik faizlər 4.5 faizədək yüksəlib. Nəinki illik depozit faizləri, hətta 3 aylıq faizlər belə 3.0 faizədək artıb".