Həcc ziyarətinə sənəd qəbulu aprelin əvvəllərində bitəcək.
Son.az bildirir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 4-də D-8 İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Baş katibi İsiaka Abdulqadir İmamı qəbul edib.
2025-03-04 18:07:00
Yunanıstanın Santorini adasında 26 yanvar 2025-ci ildən etibarən artan seysmik və vulkanik fəaliyyət müşahidə olunur. Bu dövrdə bölgədə 18.400-dən çox zəlzələ qeydə alınıb, bunlardan 1300-ü 3 ilə 5,3 bal arasında olub.
2025-03-04 18:06:00
Azərbaycanın İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən şəxslərin öz iradəsi ilə tərk edə bilmədiyi yerlərə başçəkmələr davam etdirilir.
2025-03-04 17:57:00
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski istefa verməli, neytral ölkəyə köçməli və amnistiya almalıdır.
2025-03-04 17:55:00
Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ü.Hacıbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Gülsəfa Firuddin qızı Abbasovaya məxsus "Star" marketdə Agentliyin əməkdaşları tərəfindən yoxlama keçirilib.
2025-03-04 17:53:00
Otuz ilə yaxın müddətdə Azərbaycanın beynəlxalq səviyyədə tanınmış suveren ərazilərini işğal altında saxlamış, Azərbaycanın Naxçıvan Muxtar Respublikasının blokadaya düşməsinə səbəb olmuş Ermənistanın 44 günlük Vətən müharibəsindən sonrakı 4 ildə də kommunikasiyaların açılması üzrə real danışıqlar prosesinə müsbət töhfə vermədiyi hər kəsə məlumdur.
2025-03-04 17:37:00
Müğənni Bahar Lətifqızı iki ildir efirdə görünməməsinin səbəbini açıqlayıb.
2025-03-04 17:35:00
Fikrət Əmirov görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, musiqi mədəniyyətinin aparıcı simalarından, müasir dünya musiqi mədəniyyəti xəzinəsinə qiymətli töhfələr vermiş sənətkardır. Görkəmli bəstəkarın irsi Dövlətimiz tərəfindən daim yüksək qiymətləndirilib.
2025-03-04 17:27:00
Argentina Prezidenti Xavyer Miley Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə birgə çəkdirdiyi bütün şəkilləri sosial media hesabından silib.
2025-03-04 16:57:00
Əməkdar artist Elnarə Abdullayevanın oğlunun müğənni ilə eşq yaşadığı iddia olunub.
2025-03-04 16:56:00
Türkiyənin ilk yerli rəqəmsal platformalarından biri olan BluTV, qlobal əyləncə dünyasının nəhəngi "Warner Bros. Discoveryi" ilə inteqrasiya prosesini tamamlayır.
2025-03-04 16:48:00
Xəbər verdiyimiz kimi, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Hümbət oğlu Nağıyevə işində yol verdiyi nöqsanlara görə şiddətli töhmət elan edilib. Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Son.az şiddətli töhmət elan edilən Fuad Nağıyevin dosyesini təqdim edir: Fuad Hümbət oğlu Nağıyev 22 iyul 1975-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. Fuad Nağıyev Bakı şəhərində 23 saylı orta məktəbdə təhsil alıb. 1992-1997-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetin Hüquq fakultəsində təhsil alıb. Təhsilini 1997-2000-ci illər ərzində AR Elmlər Akademiyası Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun aspirantı kimi davam edib. 1998-ci ilin sentyabr-noyabr aylarında İngiltərənin Birminhem Universitetində Avropa Şurasının İnsan hüquqları üzrə hüquq və təcrübə proqramında təhsil alıb. 2004-2006-cı illərdə Aeroport Qeyt Biznes Aviasiya şirkətində xidmət və şöbə rəisi, 2006-2009-cu illərdə "Paşa İnşaat" MMC-nin direktoru, 2007-2009-cu illərdə "Bakı Dəmir-Beton-8" ASC-də baş direktor vəzifələrində çalışıb.
2025-03-04 16:47:00
ABŞ Prezidenti Donald Tramp müsəlmanları Ramazan ayının başlanması münasibətilə təbrik edib.
2025-03-04 16:43:00
Yevlaxda 32 yaşlı Əhməd Nəsibovun güllələnərək qətlə yetirilməsi ilə bağlı məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
2025-03-04 16:27:00
Əhməd Vəliyev Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini təyin edilib.
2025-03-04 16:23:00
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Kosmik Agentliyinin (Azərkosmos) İdarə Heyəti sədrinin vəzifələrinin müvəqqəti icra edilməsi Dunay Bədirxanova həvalə edilib.
2025-03-04 16:20:00
"Başımda ağrılar, gicəllənmələr, ürəyimdə sıxıntılar olurdu"
2025-03-04 16:14:00
Azərbaycanın keçmiş xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Rusiya XİN rəhbəri Sergey Lavrovla şərikli bizneslərinin olduğu ilə bağlı məlumatlar yayılıb.
2025-03-04 16:06:00
Serbiya parlamentində iğtişaşlar baş verib.
2025-03-04 16:01:00
Prezident İlham Əliyev Mülki Məcəllədə dəyişiklik edilməsi haqqında Qanunu təsdiqləyib.
2025-03-04 16:00:00
Prezident İlham Əliyev "Naxçıvan şəhərində ictimai nəqliyyatın tənzimlənməsi sahəsində əlavə tədbirlər haqqında" Sərəncam imzalayıb.