Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin milli musiqi irsimizin təbliği istiqamətində reallaşan layihələrindən biri də "Muğamat axşamı" adlı konsertlərdir. Layihənin məqsədi əsrlər boyu davam edən tədrici inkişaf və təkamül prosesi nəticəsində yetkinləşmiş, formalaşmış və kamilləşmiş muğam sənətimizi gələcək nəsillərə təbliğ etməkdir. Layihə çərçivəsində Əməkdar artist İlkin Əhmədov, Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin solistləri Səbinə Ərəbli, Günay İmamverdiyeva, Məmməd Nəcəfov, Rəvan Qaçayev və gənc xanəndə Səbinə Əhmədova çıxış ediblər. Xanəndələrin ifasında "Qatar", "Şur", "Segah", "Rast" və "Bayatı-Şiraz" muğamları təqdim olunub. İfaçıları BMM-nin solisti Rəşad İbrahimovun rəhbərliyi ilə instrumental ansambl, Təbriz Yusubov( kamança), Məhta Məhəmmədəlizadə(qanun), Rafael Əsgərov (balaban), Amil Mustafayev( nağara) və Xəyyam Cabbarlı(ud) müşayiət edib. Layihənin mart ayına olan konsertlərinə biletləri şəhərimizin kassalarında və iticket.az saytından əldə etmək olar. İnformasiya dəstəyi - Trend.Az, Day.Az, Son.az
2025-03-04 22:52:00
Fransa prezidenti Emmanuel Makronun Ukraynada atəşkəslə bağlı planı Rusiyanı öz üstünlüyündən məhrum etmək üçün hazırlanıb və şəxsi mənfəət üçün nəzərdə tutulub.
2025-03-04 22:30:00
"Qızım Qumrala 5 yaşında sual verdilər ki, məktəbə gedirsən? Cavab verdi ki, ya məktəbə, ya ərə gedəcəyəm. Qız uşqlarını başa salıram ki, tez ailə qurmalısınız. Dünyanı görmək lazım deyil. İcazə vermirəm dünyanı görsünlər. Sevgimi də başa salıram ki, önəmli ailədir. İndi 17 yaşı var. İş, oxumaq ailədən sonradır".
2025-03-04 22:21:00
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Ukraynaya hərbi yardımı dayandırıb, bu, hətta yolda olan avadanlıqlara da aiddir. Söhbət 30 dekabr 2024-cü ildə ABŞ-ın əvvəlki prezidenti Co Bayden tərəfindən elan edilmiş yardım paketindən gedir.
2025-03-04 22:00:00
Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin sülh və insanlıq əleyhinə cinayətlər, müharibə cinayətləri, həmçinin terrorçuluq, terrorçuluğu maliyyələşdirməyə dair maddələri ilə və digər ağır cinayətlərdə təqsirləndirilən Ermənistan vətəndaşı Ruben Vardanyanın barəsində cinayət işi üzrə məhkəmə prosesinin baxış iclası martın 4-də davam etdirilib.
2025-03-04 21:49:00
İşğaldan azad edilən bütün ərazilərdə olduğu kimi, Xankəndi şəhərində də həyat öz axınına düşüb.
2025-03-04 21:21:00
Azərbaycanın Türkiyədəki səfirliyinin Konsulluq şöbəsi martın 20-dən 31-dək a bağlı olacaq.
2025-03-04 21:15:00
"2025-ci ilin fevral ayında ölkə ərazisində soyuq hava kütlələrinin təsiri daha çox təkrarlanıb. Buna uyğun olaraq havanın temperaturu Bakı və Abşeron yarımadasında iqlim norması ilə müqayisədə 15 gün normadan aşağı olub, orta aylıq temperatur isə 3.6 dərəcə isti qeydə alınıb".
2025-03-04 21:08:00
Meyxanaçı Namiq Qaraçuxurlu duet ortağı Aygün Kazımova ilə münasibətlərindən söz açıb.
2025-03-04 21:02:00
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva rəsmi "İnstagram" hesabında Od çərşnbəsi ilə bağlı paylaşım edib.
2025-03-04 20:52:00
ABŞ Mərkəzi Komandanlığı ilk dəfə olaraq Hellfire raketinin məxfi modifikasiyasının istifadəsini nümayiş etdirib.
2025-03-04 20:46:00
İstanbulun Kağıthane Gültəpə məhəlləsində 35 yaşlı memar Ece Gürel 2 gün əvvəl itkin düşüb.
2025-03-04 20:30:00
Rusiyanın Perm vilayətində sərxoş kişi oğlu ilə birgə öz bacısını öldürüb.
2025-03-04 20:20:00
Tanınmış aparıcı Leyla Mustafayeva qeyri-adi paylaşımı ilə izləyicilərinin diqqətini cəlb edib.
2025-03-04 20:09:00
Meyxanaçı-müğənni Samirə açıqlaması ilə diqqət çəkib.
2025-03-04 20:08:00
İranın paytaxtı Tehranda kişilərin qarşısında çıxış edən qadın müğənni icazəsiz konsert təşkil etməkdə ittiham edilir.
2025-03-04 20:05:00
Rusiyada azərbaycanlıya məxsus TIR-la minik markalı avtomobil toqquşub. Son.az bildirir ki, hadisə Rusiyanın Saratov vilayəti ərazisində baş verib. Həmyerlimizə məxsus TIR markalı yük maşını Rusiya vətəndaşının idarə etdiyi minik markalı avtomobillə toqquşub. Qəza nəticəsində TIR aşıb. Minik avtomobilində olan şəxslərin öldüyü bildirilir. Onu da qeyd edək ki, həmyerlimizin idarə etdiyi yük maşını meyvə ilə dolu olub. /Bizim.Media
2025-03-04 19:57:00
Şükürlər olsun ki, bu günə qədər reputasiyamı itirməmişəm. Düşünürdüm ki, mənim yalnız bir şansım var, bunu itirsəm, geri qazana bilməyəcəyəm. Çünki bircə səhv hamısını yox etməyə kifayətdir.
2025-03-04 19:46:00
Azərbaycanda son zamanlar əsasən uşaqlar arasında, ishal, qusma və qızdırma ilə müşayiət olunan virus yayılıb.
2025-03-04 19:41:00
Mərhum din xadimi Hacı Şahinin vəfatından 2 il ötür.
2025-03-04 19:34:00
"Prada" və "Capri Holdings" arasında "Versace"nin satınalınması ilə bağlı danışıqlar yekunlaşmaq üzrədir. İtaliya markasının satınalınması yönündə müqavilə 1,5 milyard avro (1,6 milyard dollar) dəyərləndirilir.
2025-03-04 19:33:00
Ermənistanın Ararat vilayətinin Ayqavan kəndində yanacaqdoldurma məntəqəsində partlayış baş verib.
2025-03-04 19:24:00
"Kurtlar Vadisi" serialında Memati obrazı ilə tanınan məşhur aktyor Gürkan Uyğun layihənin yenidən çəkilib-çəkilməyəcəyi ilə bağlı suala cavab verib.
2025-03-04 18:45:00
Ötən gün axşam saatlarında Maştağa qəsəbəsində Vətən müharibəsi şəhidi Vahid Ağayevin hər iki valideyni - 56 yaşlı atası Məcnun, 52 yaşlı anası Gülnaz Ağayeva dəm qazından zəhərlənərək vəfat edib.
2025-03-04 18:29:00
Buğa, Şir, Əkizlər və Xərçənglərin impulsiv alış-veriş etmək ehtimalı yüksəkdir.
2025-03-04 18:18:00
Martın 3-də ABŞ prezidenti Donald Tramp amerikalılara Rusiya prezidenti Vladimir Putindən yox, miqrasiya cinayətkarlarından narahat olmağı tövsiyə edib.
2025-03-04 18:17:00
Həcc ziyarətinə sənəd qəbulu aprelin əvvəllərində bitəcək.
2025-03-04 18:10:00
Son.az bildirir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 4-də D-8 İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Baş katibi İsiaka Abdulqadir İmamı qəbul edib.
2025-03-04 18:07:00
Yunanıstanın Santorini adasında 26 yanvar 2025-ci ildən etibarən artan seysmik və vulkanik fəaliyyət müşahidə olunur. Bu dövrdə bölgədə 18.400-dən çox zəlzələ qeydə alınıb, bunlardan 1300-ü 3 ilə 5,3 bal arasında olub.
2025-03-04 18:06:00
Azərbaycanın İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən şəxslərin öz iradəsi ilə tərk edə bilmədiyi yerlərə başçəkmələr davam etdirilir.
2025-03-04 17:57:00
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski istefa verməli, neytral ölkəyə köçməli və amnistiya almalıdır.
2025-03-04 17:55:00
Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ü.Hacıbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Gülsəfa Firuddin qızı Abbasovaya məxsus "Star" marketdə Agentliyin əməkdaşları tərəfindən yoxlama keçirilib.
2025-03-04 17:53:00
Otuz ilə yaxın müddətdə Azərbaycanın beynəlxalq səviyyədə tanınmış suveren ərazilərini işğal altında saxlamış, Azərbaycanın Naxçıvan Muxtar Respublikasının blokadaya düşməsinə səbəb olmuş Ermənistanın 44 günlük Vətən müharibəsindən sonrakı 4 ildə də kommunikasiyaların açılması üzrə real danışıqlar prosesinə müsbət töhfə vermədiyi hər kəsə məlumdur.
2025-03-04 17:37:00
Müğənni Bahar Lətifqızı iki ildir efirdə görünməməsinin səbəbini açıqlayıb.
2025-03-04 17:35:00
Fikrət Əmirov görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, musiqi mədəniyyətinin aparıcı simalarından, müasir dünya musiqi mədəniyyəti xəzinəsinə qiymətli töhfələr vermiş sənətkardır. Görkəmli bəstəkarın irsi Dövlətimiz tərəfindən daim yüksək qiymətləndirilib.
2025-03-04 17:27:00
Argentina Prezidenti Xavyer Miley Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə birgə çəkdirdiyi bütün şəkilləri sosial media hesabından silib.
2025-03-04 16:57:00
Əməkdar artist Elnarə Abdullayevanın oğlunun müğənni ilə eşq yaşadığı iddia olunub.
2025-03-04 16:56:00
Türkiyənin ilk yerli rəqəmsal platformalarından biri olan BluTV, qlobal əyləncə dünyasının nəhəngi "Warner Bros. Discoveryi" ilə inteqrasiya prosesini tamamlayır.
2025-03-04 16:48:00
Xəbər verdiyimiz kimi, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Hümbət oğlu Nağıyevə işində yol verdiyi nöqsanlara görə şiddətli töhmət elan edilib. Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Son.az şiddətli töhmət elan edilən Fuad Nağıyevin dosyesini təqdim edir: Fuad Hümbət oğlu Nağıyev 22 iyul 1975-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub. Fuad Nağıyev Bakı şəhərində 23 saylı orta məktəbdə təhsil alıb. 1992-1997-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetin Hüquq fakultəsində təhsil alıb. Təhsilini 1997-2000-ci illər ərzində AR Elmlər Akademiyası Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun aspirantı kimi davam edib. 1998-ci ilin sentyabr-noyabr aylarında İngiltərənin Birminhem Universitetində Avropa Şurasının İnsan hüquqları üzrə hüquq və təcrübə proqramında təhsil alıb. 2004-2006-cı illərdə Aeroport Qeyt Biznes Aviasiya şirkətində xidmət və şöbə rəisi, 2006-2009-cu illərdə "Paşa İnşaat" MMC-nin direktoru, 2007-2009-cu illərdə "Bakı Dəmir-Beton-8" ASC-də baş direktor vəzifələrində çalışıb.
2025-03-04 16:47:00
ABŞ Prezidenti Donald Tramp müsəlmanları Ramazan ayının başlanması münasibətilə təbrik edib.
2025-03-04 16:43:00
Yevlaxda 32 yaşlı Əhməd Nəsibovun güllələnərək qətlə yetirilməsi ilə bağlı məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
2025-03-04 16:27:00
Əhməd Vəliyev Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini təyin edilib.
2025-03-04 16:23:00
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Kosmik Agentliyinin (Azərkosmos) İdarə Heyəti sədrinin vəzifələrinin müvəqqəti icra edilməsi Dunay Bədirxanova həvalə edilib.
2025-03-04 16:20:00
"Başımda ağrılar, gicəllənmələr, ürəyimdə sıxıntılar olurdu"
2025-03-04 16:14:00
Azərbaycanın keçmiş xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Rusiya XİN rəhbəri Sergey Lavrovla şərikli bizneslərinin olduğu ilə bağlı məlumatlar yayılıb.
2025-03-04 16:06:00
Serbiya parlamentində iğtişaşlar baş verib.
2025-03-04 16:01:00
Prezident İlham Əliyev Mülki Məcəllədə dəyişiklik edilməsi haqqında Qanunu təsdiqləyib.
2025-03-04 16:00:00
Prezident İlham Əliyev "Naxçıvan şəhərində ictimai nəqliyyatın tənzimlənməsi sahəsində əlavə tədbirlər haqqında" Sərəncam imzalayıb.