Kələm turşusu, kələmın müxtəlif ədviyyatlar və duzla fermentasiya edilməsi ilə hazırlanan ənənəvi bir məhsuldur. Tərkibindəki probiyotiklər, vitaminlər və minerallar sayəsində sağlamlığa bir çox fayda təmin edir. Lakin, həddindən artıq istifadəsi bəzi insanlar üçün müəyyən problemlərə yol aça bilər. Kələm turşusunun faydaları və zərərləri barədə daha ətraflı məlumat verək:
2025-03-06 17:07:00
Rusiyada VAZ-2109 modeli sıfır kilometr vəziyyətdə 15 milyon rubl (284.6 min manat) qiymətinə satışa çıxarılıb.
2025-03-06 17:01:00
Təbrizdə keçirilən mədəniyyət həftəsində çıxış edən İran Prezidenti Məsud Pezeşkianın ana dilində şer oxuması vacib məqam idi, çünki zalda şeiri bəyənəcək azərbaycanlılar əyləşmişdi. Eyni zamanda bu, müxtəlif mədəniyyətləri özündə birləşdirən qədim Azərbaycan şəhəri Təbrizin mədəniyyətini qeyd edən tədbirin bir hissəsi idi.
2025-03-06 16:55:00
Bakıda ərini öldürməyə cəhddə təqsirləndirilən Lalə İmaşovanın barəsində olan hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
2025-03-06 16:47:00
Bakının Səbail rayonunda yeraltı orta təzyiqli qaz xəttində aşkar olunmuş qaz sızmasının ləğvi məqsədilə bu gün saat 13:30-dan etibarən qaz təchizatı dayandırılıb.
2025-03-06 16:45:00
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Hacıqabul rayonu, İ.Qayıbov küçəsində obyektdə yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
2025-03-06 16:34:00
M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının səhnəsində "Yeni adlar" layihəsi çərçivəsində konsert baş tutub.
2025-03-06 16:31:00
Azərbaycanla Serbiya arasında ticarət və iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın tərkibində dəyişiklik edilib.
2025-03-06 16:27:00
"Bakı Metropoliteni" QSC-də Hüquq departamentinin rəisi, Kommersiya departamentinin rəisi və Daxili Nəzarət şöbəsinin rəisi vəzifələrinə yeni təyinatlar olub.
2025-03-06 16:20:00
08 mart saat 11:00-da bütün ailə üçün nəzərdə tutulmuş "Meri Poppins: Sehrli macəralar" musiqili tamaşasının premyerası keçiriləcək.
2025-03-06 16:12:00
Martın 6-da xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın xarici işlər naziri Maka Botçorişvili arasında telefon danışığı baş tutub.
2025-03-06 16:11:00
Yaşıl taksonomiyalar nə üçün lazımdır? Beynəlxalq miqyasda yaşıl taksonomiyalar maliyyə sistemini "yaşıllaşdırmaq" və maliyyə resurslarını dayanıqlı iqtisadi fəaliyyətlərə yönəltmək üçün olduqca vacib vasitədir. Beynəlxalq Kapital Bazarları Assosiasiyasına (ICMA) əsasən yaşıl taksonomiyalar iqlim, ətraf mühit, sosial və ya dayanıqlı məqsədlərə töhfə verən fəaliyyətlər, aktivlər, yaxud layihələri müəyyən etmək üçün əvvəlcədən müəyyən edilmiş hədlərə əsaslanan bir təsnifat vasitəsidir. Təmiz Hava Siyasəti Mərkəzinə (CCAP) əsasən , dayanıqlı maliyyə taksonomiyalarının bir alt kateqoriyası olan "yaşıl taksonomiyalar" dayanıqlı sərmayələr üçün dəqiq milli standartlar müəyyən etməklə, təmiz enerji, innovativ texnologiyalar və dayanıqlı infrastruktur daxil olmaqla, aşağı-karbonlu həllərə özəl kapitalın yönləndirilməsini təşviq edir.
2025-03-06 16:03:00
Beynəlxalq Mülki Aviasiya Təşkilatının (ICAO) Avropa və Şimali Atlantika Bürosunun direktoru Nikolas Rallo "Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) təyyarəsinin qəzaya uğraması ilə bağlı Qazaxıstanın hazırladığı ilkin hesabatı yüksək qiymətləndirib.
2025-03-06 15:55:00
14 mart 2025-ci il saat 19:00 baharın gəlişi, Novruz bayramı münasibətiylə Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyası "Gəl, Novruzum" adlı konsert proqramı təqdim edəcək.
2025-03-06 15:53:00
Ramazan ayında oruc tutan şəxslər müəyyən qaydalara riayət etməlidir. Bu qaydalardan biri də çimmək məsələsidir.
2025-03-06 15:47:00
Azərbaycan Respublikasının Ali Məhkəməsində ölümlə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi törətməkdə ittiham olunan şəxsin işinə baxılıb.
2025-03-06 15:41:00
"Formula-1" "Qatar Airways" Azərbaycan Qran-prisi 2025-ə hazırlıqlar çərçivəsində paddokun yenidən qurulmasına başlanıb.
2025-03-06 15:30:00
Azərbaycan Prokurorluğu və xarici ölkələrin hüquq-mühafizə orqanlarının cinayətkarlıqla mübarizə sahəsində əməkdaşlığı davam edir.
2025-03-06 15:25:00
Çinin Hubei əyalətinin İçan şəhərindən olan məktəbli Lan Boven köhnə smartfon komponentlərindən və 3D printerdən istifadə edərək özünə məxsus bir qatlanan mobil telefon hazırlayıb.
2025-03-06 15:21:00
Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının sədr müavini Dmitri Medvedev Fransa Prezidenti Emmanuel Makronun Moskvanın Paris və bütün Avropa üçün "təhdid"ə çevrildiyi barədə sözlərinə reaksiya verib.
2025-03-06 15:15:00
Ermənistan Azərbaycanla sülh müqaviləsi bağlamaqda maraqlıdır.
2025-03-06 15:10:00
Sevgi həmişə cədvələ uyğun gəlmir, lakin bürcün üç əlaməti üçün ulduzlar artıq əsl bayram hazırlayıblar - həyatlarını dəyişdirəcək bir insanla görüş.