ABŞ Prezidenti Donald Tramp İranla danışıqlar təklifini əks etdirən məktubu ali dini lider Əli Xameneiyə göndərmişdi. Bununla Tramp İranda söz sahibinin ali dini lider olduğunu qəbul etmişdi. Ali dini lider əvvəlcə Trampa cavab məktubu göndərmək istəmirdi, sonra fikrini dəyişdi, müşaviri Əli Şəmxani bildirdi ki, Tehran Vaşinqtonla dolayı danışıqlara açıqdır, ancaq bunun üçün "bərabər əsaslı və qarşılıqlı hörmətə əsaslanan şərtlər" olmalıdır.
Bu gün, 31 mart 2025-ci il tarixi, Bakı vaxtı ilə saat 08:48 üçün əsas kriptovalyutaların qiymətləri və son dəyişikliklərini təqdim edirik.
2025-03-31 10:04:00
Sosial şəbəkələrdə "gənc müğənni" kimi təqdim edilən İsmət Səfərovun Lənkəran rayon Şıxakəran kənd tam orta məktəbinin müəllimi olması ilə bağlı məlumatlar yayılıb. Onun müəllim adına uyğun olmayan hərəkətləri qəzəblə qarşılanıb.
2025-03-31 09:56:00
Rusiyanın Ukraynaya endirdiyi zərbələrin coğrafiyası və vəhşiliyi hər gün və hər gecə Putinin diplomatiyaya əhəmiyyət vermədiyini nümayiş etdirir.
2025-03-31 09:48:00
Aprelin 3-4-də Daşkənddə Avropa İttifaqı - Mərkəzi Asiya tarixində ilk dəfə olaraq yüksək səviyyəli liderlər sammiti keçiriləcək. Regionun beş postsovet respublikasının - Qazaxıstan, Özbəkistan, Tacikistan, Qırğızıstan və Türkmənistanın rəhbərləri Avropa Şurasının prezidenti Antoniu Koşta və Avropa Komissiyasının rəhbəri Ursula fon der Lyayenlə görüşəcək. Sammiti şəxsən Şavkat Mirziyoyevin açacağı gözlənilir və bu görüş Aİ ilə Mərkəzi Asiya arasında münasibətlərin yeni mərhələsinin rəmzinə çevrilməlidir. Lakin "sabitlik, davamlı inkişaf və beynəlxalq hüquqa riayət" kimi diplomatik şüarların arxasında daha genişmiqyaslı strateji planlar dayanır.