Digərləri 26 Mar 2025 12:49:00 96 0
Martın 27-də gözlənilən hava proqnozu açıqlanıb.
Bu xəbəri də oxu: Azərbaycanda vəzifəli şəxs vəfat etdi
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Son.az-a verilən xəbərə görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Lakin gündüz bəzi yerlərdə qısamüddətli yağış yağacağı ehtimalı var. Cənub-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə +5 dərəcədən +8 dərəcəyədək, gündüz +12 dərəcədən +16 dərəcəyədək olacaq. Atmosfer təzyiqi 764 mm civə sütunu olacaq. Nisbi rütubət 70-80 % olacaq.
Azərbaycanın rayonlarında hava necə olacaq?
Azərbaycanın rayonlarında hava şəraiti əsasən yağmursuz olacaq. Lakin gündüz bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə qısamüddətli intensivləşəcəyi, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Bəzi yerlərdə arabir duman. Şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə +3 dərəcədən +7 dərəcəyədək, gündüz +15 dərəcədğn +20 dərəcəyədək, dağlarda gecə -0 dərəcədən -5 dərəcəyədək, gündüz +5 dərəcədən + 10 dərəcəyədək olacaq.