Bazar ertəsi yerli vaxtla saat 19:00-da ABŞ Senatının Baş Assambleyasında çıxışına başlayan və 25 saat 4 dəqiqə sonra tamamlayan demokrat senator Kori Buker ölkə gündəminə çevrilib.
2025-04-02 13:24:00
Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir.
2025-04-02 13:17:00
Aktrisa Sonaxanım Əliyeva açıqlamaları ilə diqqət çəkib.
2025-04-02 13:10:00
8 yaşlı Narinin dostları Ramazan Bayramının ilk günü onun məzarını ziyarət ediblər. Son.az bildirir ki, dostları adətə uyğun olaraq Narinin məzarı üzərinə gül-çiçək və bayram konfetləri qoyublar. Xatırladaq ki, Türkiyənin Diyarbəkir bölgəsində itkin düşən Narin Güran 19 günlük axtarışlardan sonra Tavşantəpə (Dovşantəpə) kəndi ərazisində tapılmışdı. İstintaq çərçivəsində Narinin 8 nəfər qohumu həbs olunub.
2025-04-02 13:07:00
Azərbaycanda dövlətə məxsus bir sıra nəqliyyat vasitələri hərraca çıxarılır.
2025-04-02 12:53:00
Aprelin 15-dən etibarən "Azəristiliktəchizat" ASC həm Bakıda, həm də regionlarda abunəçilərin istilik təchizatını dayandıracaq.
2025-04-02 12:51:00
Bu günə qədər sülh müqaviləsinin mətni tam razılaşdırılıb, 17 paraqrafdan ibarətdir. Azərbaycan burada hər hansı bir əlavə şərt irəli sürmür. Bizim şərtlərimiz Ermənistan üçün bəllidir, yenilik deyil. Bu şərtləri biz uzun müddət ərzində irəli sürürük. Ancaq Ermənistandan bu günə qədər hər hansı bir ciddi cavab almamışıq. Nədən ibarətdir bu? Birinci, ATƏT-in Minsk qrupu ləğv edilməlidir.
2025-04-02 12:50:00
ABŞ-də su parkını ziyarət edən bir yaşlı uşaq ölüb. Buna səbəb beyin yeyən amöbün olduğu deyilir.
2025-04-02 12:48:00
Ermənistan ilə Azərbaycan arasında sülh prosesinin çox böyük əhəmiyyəti var.
2025-04-02 12:45:00
Bakıda yeddi il əvvəl fəaliyyəti dayandırılan "Start" İdman və Əyləncə Kompleksinin binası yenidən satışa çıxarılıb.
2025-04-02 12:40:00
Amerikanın Birinci xanımı Melaniya Tramp Dövlət Departamentinin Beynəlxalq Cəsarətli Qadın Mükafatlandırma mərasimində iştirak edib.
2025-04-02 12:39:00
Türk Dövlətləri Təşkilatının Ağsaqqallar Şurasının sədri Binəli Yıldırım Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
2025-04-02 12:38:00
Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun prezidenti Aktotı Raimkulova Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
2025-04-02 12:37:00
Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərif Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
2025-04-02 12:36:00
Prezident İlham Əliyev almaniyalı həmkarı Frank-Valter Ştaynmayeri Azərbaycan-Ermənistan sülh prosesi barədə ətraflı məlumatlandırıb.
2025-04-02 12:30:00
Türkiyənin məşhur aktrisanın görüntüsü diqqət çəkib.
2025-04-02 12:24:00
Gürcüstan Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətinin (DTX) rəisi Qriqol Liluaşvili istefa verib.
2025-04-02 12:17:00
Özünü Rusiya imperiyasının sonuncu imperatoru II Nikolayın nəvəsi kimi təqdim edən tarixçi saxlanılıb.
2025-04-02 12:14:00
Tarixi Zəfərimiz sülh danışıqlarına yol açmışdır və hesab edirəm ki, bu gün Azərbaycanın və Ermənistanın sülhün əldə edilməsində mövqeləri bir-birinə kifayət qədər yaxınlaşmışdır.
2025-04-02 12:10:00
Ötən ildən etibarən tütün məmulatları tullantılarının ətraf mühitə atılmasına görə cərimənin məbləği artırılıb.
2025-04-02 12:05:00
Bərpaolunan enerji sahəsində, harada ki, Almaniya şirkətlərinin çox böyük təcrübəsi var, Azərbaycanın da çox böyük proqramı, planları var.
2025-04-02 12:01:00
Mayda neçə gün iş olmayacaq? - TƏQVİM2025-ci il üçün iş vaxtı norması və istehsalat təqviminə əsasən may ayında xüsusi günlərə görə 2 gün qeyri-iş günü olacaq.
2025-04-02 12:00:00
Mən tam əminəm ki, bu səfər bizim əlaqələrimizə yeni müsbət təkan verəcək.
2025-04-02 11:59:00
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin 2011-ci ildən bəri ən genişmiqyaslı hərbi çağırış edərək 18-30 yaş aralığında 160 min kişini orduya səfərbər edib.
2025-04-02 11:55:00
Son.az bildirir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Almaniya Federativ Respublikasının Prezidenti Frank-Valter Ştaynmayer mətbuata bəyanatlarla çıxış edirlər.
2025-04-02 11:52:00
Astrologiya dünyasında bu həftə mühüm səma hadisələri yaşanır. Neptun 165 ildən sonra ilk dəfə Qoç bürcünə keçib. Oktyabrın 23-nə qədər davam edəcək bu dövr həm fərdi, həm də qlobal miqyasda əhəmiyyətli dəyişiklərə səbəb olacaq.
2025-04-02 11:45:00
Müğənni Nadir Qafarzadə Londondan sonra Şotlandiyanın paytaxtı Edinburqa yollanıb.
2025-04-02 11:37:00
Bəzi media resurslarında, eləcə də bəzi xaricdə təhsil şirkətlərinin müvafiq elanlarında vətəndaşlarımız müxtəlif xarici ölkələrin universitetlərində təhsil almağa təşviq olunur və sonda diplomların Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) tərəfindən tanınacağı ilə bağlı vədlər, hətta zəmanət də verilir.
2025-04-02 11:29:00
Son.az bildirir ki, aprelin 2-də Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı Mehriban Əliyevanın Almaniya Federativ Respublikasının birinci xanımı Elke Büdenbender ilə görüşü olub.
2025-04-02 11:25:00
Paytaxtın Yasamal rayonu Mirzə Fətəli Axundov 175 ünvanında daha bir mənzil özbaşnalığına cəhd olunur.
2025-04-02 11:24:00
Ukraynadakı müharibə, sanksiya təzyiqləri və Avropa İttifaqının Rusiyanın təbii qazında faktiki imtinası ilə müşayiət olunan uzunsürən geoenerji şokunun fonunda Brüssel öz enerji arxitekturasını struktur baxımından yenidən dəyərləndirməkdədir.
2025-04-02 11:21:00
Son.az bildirir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Almaniya Federativ Respublikasının Prezidenti Frank-Valter Ştaynmayer ilə geniş tərkibdə görüşü keçirilib.