"Toyota" yeni modelini təqdim etdi
Digərləri 18 Fev 2026 13:02:00 56 0
"Toyota Highlander"in yeni versiyası elektrikli nəqliyyat vasitəsinə çevrilib.
Bu xəbəri də oxu: "Telegram"da yeni funksiya işə salındı
Son.az xəbər verir ki, Toyota ABŞ-da rəsmi olaraq yeni 2027 "Highlanderi" təqdim edib.
Toyota məşhur üç sıralı "SUV modeli Highlander"in dördüncü nəsil versiyasını təqdim etməyə hazırlaşır. 2027-ci il buraxılışı artıq yalnız benzin mühərrikinin alternativi ilə kifayətlənmir - model tamamilə elektrik platforması üzərində qurularaq markanın yeni dövrünə keçidini simvolizə edir.
Yeni "Highlander" xüsusi elektrik arxitekturası əsasında hazırlanıb. Model həm ölçü baxımından böyüyüb, həm də aerodinamik cəhətdən daha təmiz və müasir dizayn əldə edib. Bu dəyişikliklər avtomobili Toyotanın genişlənən elektrikli nəqliyyat vasitələri ailəsinə daha uyğun hala gətirir.
Xarici görünüş baxımından model Toyota bZ seriyasının dizayn elementlərini daşıyır. Eyni zamanda, möhkəm üslubu ilə seçilən "Toyota bZ Woodland" və yenilənmiş "Toyota C-HR" modellərindən ilham aldığı bildirilir. Bu yanaşma "Highlander"in həm brendin ən çox satılan ad lövhələrindən biri olaraq qalmasını, həm də elektrikləşdirilmiş gələcəyin əsas iştirakçılarından biri olmasını göstərir.
Azərbaycanda fevralın 19-da havanın yağmursuz keçəcəyi gözlənilir.