Naxçıvanda yüksək vəzifəyə yeni təyinat
Digərləri 16 Fev 2026 18:22:00 82 0
Naxçıvan Muxtar Respublikası (MR) Maliyyə Nazirliyinin strukturuna daxil olan Dövlət Maliyyə Nəzarəti İdarəsinə yeni rəhbər təyin edilib.
Bu xəbəri də oxu: Daş kimi qatıq neçə saata mayalanır İdeal qatıq mayalamağın sirrləri
Son.az "Yurd.media"ya istinadən xəbər verir ki, MR-in maliyyə naziri Həsən İsmayılovun imzaladığı müvafiq əmrə əsasən, Məmmədnağı Asiman oğlu Əkbərov Əkbərov sözügedən idarənin rəisi vəzifəsinə gətirilib.
Bu gün nazirlikdə yeni rəis Məmmədnağı Əkbərovun kollektivə rəsmi təqdimat mərasimi baş tutub. Tədbir zamanı çıxış edən nazir Həsən İsmayılov idarənin işinin daha da təkmilləşdirilməsi, maliyyə nəzarəti mexanizmlərinin effektivliyinin artırılması və müasir dövrün çağırışlarına uyğunlaşdırılması ilə bağlı tapşırıqlarını verərək, Məmmədnağı Əkbərova gələcək fəaliyyətində uğurlar diləyib.
M.Əkbərov göstərilən yüksək etimada görə minnətdarlığını ifadə edib və ona həvalə olunan vəzifələri böyük məsuliyyətlə icra edəcəyini vurğulayıb.