Azərbaycanda bu vaxta qədər olan ən rəzil reklam Qadını soyundurub... VİDEO
Digərləri 16 Fev 2026 10:59:34 86 0
Bu vaxta qədər Azərbaycan sosial media seqmentində bir çox uyğunsuz, mənəvi dəyərlərə zidd reklamlar olub.
Bu xəbəri də oxu: Xalq yazıçısından "mənimsənilmiş pullar" ifadəsinə AYDINLIQ "Oğurlanan pulları nəzərdə tutmuşam"
Oxucular tərəfindən Son.az-a göndərilən bu videonu reklam adlandırmaq mümkün deyil.
Pərvanə Zeynolva adlı sosial şəbəkə istifadəçisi canlı yayım açaraq özünün lazer xidməti göstərən obyektini reklam etməyə çalışır.
Bunun üçün isə müştəri kimi müraciət edən cinsi qadın olan şəxsin intim yerlərini mindən çox izləyiciyə nümayiş etdirir. Bütün əxlaqi dəyərlərdən uzaq olan bu yayım vasitəsilə Pərvanə Zeynolva və oradakı digər şəxslər mənəvi dəyərləri aşağılamaqla bərabər qanun tələbini də kobud şəkildə pozurlar.
İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (Xırda xuliqanlıq - internet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsi) maddəsinə ziddir.