"Titanik" və "Avatar"ın rejissoru Trampa görə ABŞı tərk etdi
Şou-biznes 01 Mar 2025 22:17:00 123 0
Məşhur "Titanik" və "Avatar" filmlərinin rejissoru Ceyms Kemeron ABŞ-ı tərk edib.
Bu xəbəri də oxu: “Hansı kişi mənim kimi birinə qız verər?”
Son.az xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, o, bu qərarını Donald Trampın prezident seçilməsindən sonra ölkədə baş verən siyasi dəyişikliklərlə əlaqələndirib.
Kemeron bildirib ki, Trampın seçilməsi ilə ölkədə vəziyyət kəskin şəkildə dəyişib və Amerika "layiq olduğu hər şeydən üz döndərib". O, bu vəziyyətdən dərin narahatlıq keçirdiyini ifadə edib.
Rejissor hazırda Yeni Zelandiyada yaşayır və orada hər gün Tramp haqqında xəbərləri oxumaq məcburiyyətində olmadığını qeyd edib. O, Yeni Zelandiyanı öz vətəni Kanada ilə müqayisə edərək, hər iki ölkənin oxşar dəyərlərə sahib olduğunu və bu mühitin uşaqları üçün daha uyğun olduğunu vurğulayıb.
Ceyms Kemeron kino tarixinin ən uğurlu rejissorlarından biri hesab olunur. Onun "Titanik" və "Avatar" filmləri dünya üzrə ən çox gəlir gətirən filmlər sırasındadır. O, həmçinin "Terminator", "Yadplanetlilər" və "Dərinlik" kimi məşhur filmlərin müəllifidir.
Qeyd edək ki, yaxın zamanda məşhur aktyor Riçard Gir də ABŞ-ı tərk edərək İspaniyaya köçüb. O, Trampın prezident seçilməsi halında ölkəni tərk edəcəyini əvvəlcədən bildirmişdi. /lent.az Son.az