Avropa Liqasında play-off-a son vəsiqənin sahibləri müəyyənləşir
İdman 13 Dek 2018 10:08:00 640 0
Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunlarına yekun vurulacaq.
Goal.az xəbər verir ki, VI turda 1/16 finala yüksələn sonuncu 11 komanda müəyyənləşəcək.
Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi Qarabağ sonuncu matçında İngiltərədə Arsenal-ın qonağı olacaq.
Türkiyə klublarından növbəti mərhələ şanslarını davam etdirən Beşiktaş evdə İsveçin Malmö komandasının müqavimətini qırmağa çalışacaq. "Qara qartallar" qələbə qazanacağı təqdirdə digər görüşün nəticəsindən aslı olmayaraq pley-offa yüksələcək.
Qeyd edək ki, 13 komanda öncədən növbəti mərhələni rəsmiləşdirib. Sonuncu tur "Arsenal" (İngiltərə), Eintracht (Almaniya), Lazio (İtaliya), Chelsea (İngiltərə), Zürih (İsveçrə), Bayer (Leverkuzen, Almaniya), Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya), Salzburg(Avstriya), Zenit (Rusiya), Fenerbahçe (Türkiyə), Sporting (Portuqaliya), Betis (İspaniya) və Dynamo (Kiyev, Ukrayna) komandaları üçün formal xarakter daşıyır.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, VI tur
13 dekabr
A qrupu
00:00. AEK (Kipr) - Bayer (Almaniya)
00:00. Ludogorets (Bolqarıstan) - Zürix (İsveçrə)
Xal durumu: Bayer - 10, Zürix - 9, AEK - 5, Lüdogorets - 3.
B qrupu
00:00. Leipzig (Almaniya) - Rosenborg (Norveç)
00:00. Celtic (Şotlandiya) - Salzburg (Avstriya)
Xal durumu: Salzburg - 15, Celtic - 9, Leipzig - 6, Rosenborg - 0.
C qrupu
00:00. Kopenhavn (Danimarka) - Bordeaux (Fransa)
00:00. Slaviya (Çexiya) - Zenit (Rusiya)
Xal durumu: Zenit- 11, Slaviya - 7, Kopenhavn - 5, Bordeaux - 4.
D qrupu
00:00. Spartak (Trnava, Slovakiya) - Fenerbahçe (Türkiyə)
00:00. Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) - Anderlecht (Belçika)
Xal durumu: Dinamo - 13, Fenerbahçe - 8, Spartak - 4, Anderlecht - 2
E qrupu
00:00. Arsenal (İngiltərə) - Qarabağ (Azərbacyan)
00:00. Sporting (Portuqaliya) - Vorskla (Ukrayna)
Xal durumu: Arsenal - 13, Sporting - 10, Vorskla - 3, Qarabağ - 3.
F qrupu
00:00. Dudelange (Lüksemburq) - Betis (İspaniya)
00:00. Olympiakos (Yunanıstan) - Milan (İtaliya)
Xal durumu: Betis - 11, Milan - 10, Olympiako - 7, Düdelange - 0.
G qrupu
21:55. Rapid (Vyana, Avstriya) - Rangers (Şotlandiya)
21:55. Villarreal (İspaniya) - Spartak (Moskva, Rusiya
Xal durumu: Villarreal - 7, Rapid - 7, Rangers - 6, Spartak - 5.
H qrupu
21:55. Lazio (İtaliya) - Eintracht (Almaniya)
21:55. Marseille (Fransa) - Apollon (Kipr)
Xal durumu: Eintracht - 15, Lazio - 9, Apollon - 4, Marseille - 1.
I qrupu
21:55. Beşiktaş (Türkiyə) - Malmo (İsveç)
21:55. Genk (Belçika) - Sarpsborg (Norveç)
Xal durumu: Genk - 8, Beşiktaş - 7, Malmö - 6, Sarpsporg- 5.
J qrupu
21:55. Akhisar (Türkiyə) - Standard (Belçika)
21:55. Sevilla (İspaniya) - Krasnodar (Rusiya)
Xal durumu: Krasnodar - 12, Sevilla - 9, Standard - 9, Akhisar - 0.
K qrupu
21:55. Dinamo (Kiyev, Ukrayna) - Jablonets (Çexiya)
21:55. Rennes (Fransa) - Astana (Qazaxıstan)
Xal durumu: Dinamo - 11, Astana - 8, Rennes - 6, Jablonets – 2
L qrupu
21:55. Vidi (Macarıstan) - Chelsea (İngiltərə)
21:55. PAOK (Yunanıstan) - BATE (Belarus)
Xal durumu: Chelsea - 15, BATE - 6, Vidi - 6, PAOK - 3.